sob.. sty 25th, 2025
Znieczulenie a epilacja laserowa

Znieczulenie a epilacja laserowa

Znieczulenie a epilacja laserowa

Za najlepszą dostępną metodę depilacji uznaje się obecnie epilację laserową. Jest to zabieg kosmetyczny wykonywany przez wykwalifikowanego lekarza przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Niektórzy mają wątpliwości co do bólu związanego z zabiegiem – czy w ogóle występuje, czy jest do wytrzymania oraz czy możliwe jest zastosowanie ewentualnego znieczulenia. W artykule uzyskasz odpowiedź na wszystkie te pytania.

Czy epilacja laserowa boli?

Metoda ta cieszy się wysoką skutecznością, jednak kluczowym pytaniem jest – czy epilacja laserowa boli? Niestety nie da się na nie jednoznacznie odpowiedzieć. Zależy to tak naprawdę od wielu czynników – grubości włosów, partii ciała poddanej epilacji oraz przede wszystkim od. indywidualnych predyspozycji i progu bólu danej osoby. Najbardziej wrażliwe miejsca to przede wszystkim okolice bikini, górna warga oraz pachy, jednak depilacja laserowa, np. w Klinice Miracki Warszawa w tych miejscach nie będzie bolesna dla każdej osoby.

Pacjenci najczęściej porównują uczucie towarzyszące depilacji laserem do uczucia pieczenia, szczypania, a czasem nawet i regulacji brwi pęsetą. Nie jest to uciążliwe. Warto również wspomnieć, że każdy kolejny zabieg wiąże się z mniejszym dyskomfortem. Ilość włosków jest mniejsza, a laser coraz lepiej tolerowany. U kobiet z bujnym owłosieniem zdarza się, że pierwszy zabieg, pomimo zastosowanego znieczulenia, wiąże się z dużym dyskomfortem. Jest to więc kwestia indywidualna i u każdej osoby będzie to wyglądało inaczej.

Czy znieczulenie w przypadku epilacji jest konieczne?

Znieczulenie w przypadku epilacji laserowej nie jest konieczne. W niektórych klinikach i gabinetach jest stosowane, z kolei w innych – wyłącznie na życzenie klienta. Wszystko więc zależy od miejsca, w którym wykonujemy depilację laserową. W niektórych gabinetach nałożenie kremu znieczulającego wiąże się z dodatkową opłatą. Bez względu jednak na to, zastosowanie znieczulenia jest możliwe i każda osoba, która jest wrażliwa bądź obawia się bólu związanego z zabiegiem, może się zdecydować na tę opcję.

Warto również zaznaczyć, że znieczulenie może być zastosowane wyłącznie u tych osób, które nie są uczulone na wszelkie środki znieczulające. Lekarz więc na konsultacji wstępnej może o to zapytać.

Jak działa znieczulenie miejscowe?

Znieczulenie miejscowe jest najpowszechniejszym rodzajem znieczulenia. W przypadku epilacji laserowej najczęściej stosuje się maść bądź krem znieczulający, zawierający m.in. lidokainę i prylokainę. Taki preparat nakładany jest na 30-60 minut przed zabiegiem i w tym czasie zaczyna działać. W kwestii znieczulenia znaczenie ma nie tylko ewentualne uczulenie, ale również m.in. stosowane przez pacjenta leki. Znieczulenie może wchodzić w interakcje z innymi preparatami, dlatego niezwykle ważne jest, by odstawić je przed zabiegiem oraz skonsultować tę kwestię z lekarzem, który będzie przeprowadzał epilację laserową.

Oczywiście w czasie podania miejscowego znieczulenia mogą wystąpić niepokojące objawy związane chociażby ze znieczuleniem, o którym nie wiedział pacjent. Takie sytuacje zdarzają się jednak bardzo rzadko i nie powinny budzić niepokoju. Jeśli chcesz umówić się na wizytę konsultacyjną oraz pozbyć się owłosienia z konkretnych partii ciała – skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki Warszawa oraz umów się na wizytę!

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

test

test 1

0
Would love your thoughts, please comment.x