śr.. maj 29th, 2024
Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do kariery w kolejnym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają szansa wysyłania do rzeczy za granicą polskich ludzi jak również obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z wycieczki na zainteresowanie lokalnym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, więc oni są najczęściej delegowanymi do rzeczy za granicą cudzoziemcami przez swoich pracodawców.

Kierowanie jest optymalną formą wysłania człowieka do własnego świata w planie czasowego wykonywania książki w tym terenu. Należy przy tym mieć, iż w wszystkim momencie w którym pracownik wykonuje własną pracę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku wynosi 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla pracownika delegowanego, przy czym w wielu dziedzinach obowiązują wyższe ceny płacy minimalnej np. w sfery budowlanej. Aby oddelegować turystę ze wschodu do kariery w Niemczech, wskazane jest dostanie wizy Vander Elst. Istnieje ostatnie wiza emitowana przez Ambasadę Niemiec w Warszawie. Traktat o działaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody oferowania usług mającą prawo przedsiębiorstwa do realizacji naszych pomocy w kolejnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na ostatniej przyczynie może tymczasowo delegować naszych pracowników bez wymogów uzyskiwania dla nich sam pozwoleń na pracę co zajmowałoby miejsce gdyby pracownik samodzielnie chciał osiągnąć zatrudnienie dokładnie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które wpływają warunki i wartości na których pracodawcy innych krajów UE mogą delegować naszych pracowników do kariery w ich kraju.

Niemiecka wiza Vander Elst sprzedawana jest w celu tymczasowego oferowania pomocy w Niemczech pracownika, którego do kariery w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy odnosi się ze uwzględnieniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie posiadać zawartą umowę o pracę lub zajęcie z Polskim pracodawcą, w kontakcie z tym wymaga istnieć zabezpieczony i tworzyć minimum od maja u pracodawcy, który decyduje delegować człowieka do kariery w Niemczech. Wymaga w kontakcie z ostatnim legalnie siedzieć na gruncie Polski, mieć uprawnienie na pozycję. Konieczny jest fakt organizowany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że pracownik podlega Polskiemu prawu w zasięgu ubezpieczenia społecznego oraz co ważne aby wystąpić po te teksty wskazane jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa kraj w którym pracownik liczy się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludziach tych faktów jest kilka tygodni zaś w sukcesie braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z obowiązujących dokumentów może zakończyć się w ok. 4 tygodniach od momentu zatrudnienia człowieka w Polsce. Ten sezon istnieje więcej niezbędny aby udowodnić, że rzecz w Niemczech nie jest prawdziwym celem zatrudnienia pracownika i z razu po zatrudnieniu nie że on stać legalnie wysłany za granicę. Pracownik zatrudniony istnieje na zwykłe w Polsce natomiast jego pozycja za granicą ma charakter jedynie tymczasowy zaś w ramach swojej pozycji w Polsce został delegowany do robienia naszych obowiązków na gruncie Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o wydanie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zarejestrowaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z ceną 75 euro (równowartość w złotych polskich). Agencja Work Holding za uwagę przy kompletowaniu i przechowywaniu wniosku otrzymuje z pracodawcy dodatkową stawkę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jednego człowieka.

Agencja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom usługa we wszelkich procedurach i ekonomiczne delegowanie naszych pracowników do Lektury w Niemczech. Nasza pociechę jest kompleksowa – z dobrej i bliskiej rekrutacji ludzi z boków takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Nasza poprzez konsultacje prawne i rada w załatwieniu wszystkich obowiązujących w procesie delegowania pracowników papierów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do wniosku należy dołączyć: dwa efekty w stylu niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i pracy u pracodawcy, umowa pracodawcy z spółką z pozostałego państwa UE, zaświadczenie z firmy dostarczającej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi jeszcze zgłosić ten fakt w niemczech w drugich pracach w relacje z wielu szczegółów, które sam mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (także dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy również odprowadzać składkę na urlop.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy pozostający w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik wysyłany do kariery w Niemczech podlega przepisom w obszarze płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna dzieli się w relacje z części i np. ogólna stawka to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy tylko dla branży budowlanej zatem w relacje od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak i same nazwy do kariery w jakich goście są delegowani przykładają ogromną rolę do ocenie czy pracownicy otrzymują płacę zgodną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy i nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną grupa wypłaty dla pracownika można wypłacić ale w postaci ryczałtu czy diety czyli w forma niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Lokalną firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków książki i płacy minimalnej według przepisów kraju do jakiego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w wymiarze wychodzącym z przepisów niemieckich.

Zapraszamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i też Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Własnych firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

test

test 1

0
Would love your thoughts, please comment.x