pt.. cze 14th, 2024
Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Czaplinek zadzwoń 666484444

Filozofia szczupłego zarządzania zarabia na pozycje. Lean Management polecany istnieje w kompleksowym zarządzaniu przedsiębiorstwami z jakiejś branży. W średniej opinii metoda stosowana z biegiem produkcyjnym, dziś przenikła do niemal każdych obszarów bycia firmy.

Przeprowadzki Nowe Warpno zadzwoń 666484444

Wdrożenie lean management w konkretnej organizacji wymaga kompleksowych znajomości narzędzi i metod, a oraz wielkiej zmiany w porządku myślenia kadry zarządzającej. Choć poznanie całej filozofii jest potrzebującym procesem, widoczne efekty przyciągają do ważniejszego wdrażania założeń. Sektor wysyłkowy automatyzuje nasze postępowania a stanowi udanym dowodem na to, jak wykorzystać potencjał nurtu lean. Jak filozofia Lean robi się w logistyce?

Zobacz również dpd Kołobrzeg

Szczupłe zarządzanie

W Polsce w języku o lean management dostało się określenie szczupłe zarządzanie. Nazwa oddaje sprawę i ważny nurt tej sztuki, w świadomości chodzi o to, by dzięki automatyzacji procesów nie marnować dostępnych zasobów. W obecnym układzie wystrzega się dużych inwestycji w urządzenia. W odróżnieniu od masowej produkcji, ilość wytwarzanych towarów jest szczegółowo określona i dyktowana przez potrzeby rynku. Przy wykorzystywaniu założeń szczupłego zarządzania przy produkcji może wykonywać średnio o 50% pracowników mniej. Dodatkowo, wykorzystywana jest delikatniejsza fizyczna powierzchnia, potrzeban do produkcji produkcji, a i oszczędzany jest czas pracy inżynierów.
Okres to pieniądz

Wedle opracowań Womacka, Jonesa i Roosa zamieszczonych w The Machine that Change the Word. The Story of Lean Production wynika, że przy wdrożeniu założeń tej filozofii inżynierowie marzą o połowę trochę czasu do opracowania innego produktu. Docelowo są to duże korzyści finansowe. Lean management ogranicza zasoby niezbędne do produkcji. Całość dbania o produkcji liczy na ogromnym wykorzystaniu dostępnych materiałów i bieżącym zużywaniu zasobów. LM to przede wszystkim dostosowanie procesu produkcyjnego do ostatniej koniunktury na placu. Między drugimi z tego sensu Lean management pierwotnie grany w fabrykach, wszedł do rynku usługowego.
Początek, czyli produkcja po japońsku

zobacz również kredyty Kołobrzeg

By dobrze znać założenia szczupłego zarządzania warto powrócić do korzeni I korzeni jego powstania. Cała koncepcja zaczęła budować się już po II wojnie światowej. Tłem do zmian był japoński rynek motoryzacyjny, a pionierem metody był inżynier Taichi Ohno, który stworzył System Produkcyjny Toyoty. Rozwijał koncepcję wdrażając nowoczesne szkoły i narzędzia konieczne do optymalizacji procesu produkcyjnego. Ohno wprowadził głęboką tj. bezpośrednią obserwację procesów. Twierdził, że odpowiednie zarządzanie produkcją możliwe jest wyłącznie dzięki realnej obserwacji, i że właśnie wiedza uzyskana z swego doświadczenia może dać pożądane rezultaty. Wymagał od kadry zarządzającej fizycznej obecności na halach produkcyjnych (management by walking around), tenże często poszukiwał z badania pracowników. Słuchał ich wpływów. Chwalił się głosem tych, którzy na co dzień obsługiwali proces produkcyjny. To działało osiągać główny cel, czyli wyeliminowanie marnotrastwa.
Marnotrastwo zasobów

W trakcie tych uwagi Ohno wskazał kilka typów niepotrzebnego marnowania zasobów, takich jak:

Oczekiwanie pracowników w trakcie przestoju maszyn
Zbędny transport
Nadprodukcja
Nadmierne magazynowanie i zbędne zapasy
Utrzymywanie ogromnej kwot surowców i materiałów

System Produkcyjny Toyoty gromadził się nie właśnie na marnowaniu materiałów. Ohno wysoko cenił siłę ludzkich dłoni i charakterów, dlatego wystrzegał się marnowania energii pracowników. Zwracał szczególną uwagę na to, by jak daleko wykorzystać potencjał wszystkich pracownikach. Spotkania managerów z gośćmi oraz przestrzeganie ich konstrukcji to codzienność w planie lean.
Tylko Japonia?

Wdrożenie szczupłego zarządzania przyniosło Toyocie ogromną przewagę konkurencyjną. Co zostało zauważone przez zachodnie koncerny, przecież tak naprawdę potencjał metodyki lean został wykorzystany stosunkowo późno. Dotyczyło to często z braku pełnej dokumentacji, Ohno i współpracujący z nim inżynierowie nie przygotowali oficjalnej dokumentacji, dlatego te adaptacja drogi na zbytu amerykańskim czy europejskim zaprezentowała się trudniejsza.
The Machine That Changed the World

Do promocji pojęcia przyczyniła się wspomniana już publikacja The Machine That Changed the World wydana przez badaczy z Instytutu Technologii w Massachusetts. Wartość ta zawiera szczegółowe porównanie wydajności motoryzacyjnych z Japonii z tymi z USA i Europy. Wskazano na główne cele sukcesu produkcyjnego Toyoty. Analiza zafascynowała europejskich inwestorów. O filozofii Lean zaczęto dyskutować globalnie.

Przeprowadzki Nowe Warpno zadzwoń 666484444

Metodyka Just in Time

W książek badaczy wyszczególniono każde składniki odpowiadające za sukces Systemu Produkcyjnego Toyoty. Ważnym była metodyka Just in Time. To otwarcie, w którym wszystek moment produkcji produkowany istnieje na czas dzięki wykluczeniu systemu „pchanej” sztuk i wymienienia go systemem typu „pull”. System ssący pobiera materiał z starego procesu, tylko w terminie, gdy zaistniała faktyczna potrzeba zastąpienia zużytego materiału. Pozwalało to Toyocie zorganizować produkcję, która nie przesyca rynku. Firma świadczyła akurat to, na co dzisiaj był popyt.

Przeprowadzki Nowe Warpno zadzwoń 666484444

Implementacja Lean w oparciu o główne filary

Kolejnym głównym elementem odpowiedzialnym za sukces lean management jest automatyzacja. W Toyocie zbierano się na projektowaniu systemów produkcyjnych tak, aby wyeliminować wszystkie odchylenia z założonych standardów.

Szczupłe zarządzanie składa się na kilku ważnych założeniach:

Cenę produktu ocenia z tematu widzenia końcowego użytkownika. To klient ocenia końcowy efekt i definiuje przypisane mu zalecie.
Strumień wartości wyznaczany dla wszystkiego produktu. Zbiór czynności koniecznych do wytworzenia produktu. Wszystkie składniki winnym stanowić typowe i jednoznacznie określone. Producent musi znać co tworzy się na pełen proces, zacząwszy od momentu zakupu surowców.

Przeprowadzki Nowe Warpno zadzwoń 666484444

Właśnie to realne oszacowanie kursów jest dodatkowe.
Ciągły przepływ – wartości w planie produkcyjnym przebywają w droga czysty i zajmuje toż jakiejś materii począwszy na materiałach, natomiast na danej kończąc. W niniejszym punktu używana istnieje także metoda one-piece-flow, która blokuje wytwarzanie w długich rolach. [1] System ssący – wykonywane są tylko niezbędne wielkości a właśnie potrzebnych produktów. Małe gry a właśnie na pewny sygnał.
Ciągłe udoskonalenie. To znakomita myśl metodyki Lean, zmierzanie do perfekcji w ruchu filozofii Kaizen, bądź także przez wprowadzenie wielkich zmian.

Jak sektor usługowy czerpie z lean management?

Adaptacja metodyki szczupłego wydawania na potrzeby sektora usługowego przyniosły tak naprawdę dopiero lata 90. Po zastosowaniach w korporacjach produkcyjnych na całym świecie dostrzeżono potencjał śpiący w współczesnej metodzie. Nadmiar, który spowalnia realizację ten istnieje w jakimś sektorze. Pojawił się wpływ na „odchudzenie” firm dostarczających usługi. Warto zaznaczyć, że wąskie przystąpienie do metodyki lean bardzo obejmuje jej potencjał. Wówczas nie jest wyłącznie sposób na redukcję kosztów. To ogromna koncepcja, która pozwala na wielkie wykorzystanie zasobów. To przede wszystkim różny technologia myślenia, wokół jakiego powinno funkcjonować całe przedsiębiorstwo. Co istotne, lean menagment w swoich zdaniach zawiera troskę o dużą wartość produktu.
Nr 1 zasoby ludzkie

W trakcie wdrażanie metody pojawia się wiele problemów, między innymi stereotypy, które pojawiają się wokół tej technologie. Lean nie jest gotową skrzynką z urządzeniami. Adaptacja szczupłego zarządzania wymaga wielkich zmian w struktur również obecne na różnym tle: technicznym czy ekonomicznym. Ogromnym miejscem do wymiany istnieje ponad podejście do użytkowania zasobów ludzkich. To myśl, która kieruje się na wykreowaniu pewnej kultury organizacji. Lean składa się na prostej hierarchii, duży nacisk budowany istnieje na rzecz zespołową oraz szkolenia wewnętrze pracowników, którzy docelowo zyskują uniwersalną pozycję, nie są niezastąpieni, płynnie zmieniają stanowiska. Lean oszczędza zasoby, oszczędza więcej energię ludzką, minimalizują np. niepotrzebną rywalizację pomiędzy poszczególnymi działami
Jechanie do perfekcji i feedback

Jechanie do codziennego udoskonalenia dzięki płynnym przepływom informacji między kadrą zarządzającą oraz pracownikami. Martwi o właściwy feedback ma tu duże znaczenie. Odpowiedzialność montowana jest zwykle na menagerów, którzy płacą za wewnętrzną organizację firmy. Gość także jego termin toż najważniejsza zaleta firmy. Zapewne istnieć on chroniony dzięki ogólnym integracjom systemów i automatyzacji procesów. To pomysł na prowadzenie biznesem, który dostaje się w jakimś sektorze, zarówno w sfery e-commerce.

Usprawnienie w e-commerce

W świecie sprzedaży online cały proces dostarczenia towaru do odbiorcy ma i ważny element przesyłki kurierskiej. Jak usprawnić pomagania w regionie wysyłkowym? Tutaj narzędziem optymalizującym zapewne żyć wygranie z usług brokera. Automatyzacja systemu pomoże zaoszczędzić czas i siłę osób obsługujących przesyłki. Poza oszczędnością finansową dany e-sklep może zaoszczędzić aż 125 godzin pracy rocznie, jeśli wyeliminowanie zostanie np., żmudne wypełnianie listów przewozowych. To na zbytu narzędzia takie jak np. porównywarka cen czy integracja z sposobem eBay, zezwalają na optymalizację kursów i czasu pracy.

Szczupła logistyka

Wśród rosnącej konkurencji firmy szukają coraz to nowocześniejszych usprawnień na optymalizacje działań. To zwykły proces, który z pewnością będzie utrzymywany w przyszłości. Tylko takie zachowanie do biznesu może wesprzeć w powodzeniu zysku na przesyconym rynku. Nowa sytuacja z sięganiem do redukcji kursów i uproszczanie procesów, zmienił rynek KEP. Metodyka lean wprowadzana w mieniu transportu czy strategii magazynowania sprawdza się w przypadku większości firm.

Źródło artykułu Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Nowe Warpno zadzwoń 666484444

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

test

test 1

0
Would love your thoughts, please comment.x