pt.. cze 14th, 2024
W jakim celu Po co stomatolog dentysta zatruwa zęba?

W jakim celu Po co stomatolog dentysta zatruwa zęba?

Po co stomatolog zatruwa zęba?

Procedura zatrucia zęba była do niedawna bardzo często wykonywana podczas leczenia kanałowego. Współcześnie zatruwanie zęba nie jest już wymagane do przeprowadzenia takiego leczenia.

W jakim celu stomatolog zatruwa zęba?

W niektórych sytuacjach zatrucie zęba jest konieczne do wykonania endodoncji. W momencie gdy zakażony nerw jest głównym źródłem bólu, dentysta otwiera komorę zębową oraz dokonuje jego dewitalizacji, czyli potocznie zatrucia. Wprowadzenie specjalnej do komory zębowej sprawia obumarcie nerwów oraz tym samym zniwelowanie ogniska bólowego.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb trzeba zatruć, ażeby pacjent nie odczuwał bólu przy oczyszczaniu kanału. W sytuacji, kiedy nerw zęba jest już martwy, zatrucie jednakże nie będzie konieczne.

Dewitalizacja jest procedurą, którą przeprowadza się podczas oczyszczaniu kanału, kiedy pacjent wciąż odczuwa ból. Jeśli znieczulenie nie przynosi odpowiednich wyników do zęba wprowadzana jest trutka. Zatrucie może być przeprowadzone również, kiedy pacjent z jakichś względów obawia się zwykłego znieczulenia. Często wybiera się tą metodę zniwelowania bólu u dzieci, których zęby potrzebują leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do dewitalizacji zęba używany jest paraformaldehyd. Jest to toksyczna substancja i nieprzyjazna dla ludzkiego organizmu. W sytuacji prawidłowo wykonanego zabiegu związek chemiczny nie powinien posiadać wpływu na inne części ciała. Jednakże w badaniach przeprowadzonych na pacjentach obecność tej substancji jest widoczna w węzłach chłonnych, nerkach, płucach oraz mózgu. Zwłaszcza niebezpieczna jest sytuacja, kiedy trutka ta wypadnie z wnętrza zęba oraz dostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

test

test 1

0
Would love your thoughts, please comment.x