pon.. lut 26th, 2024
Czym jest medycyna zintegrowana?

Czym jest medycyna zintegrowana?

Medycyna zintegrowana Mysłowice

Czym stanowi medycyna zintegrowana? Medycyna zintegrowana, zwana też holistyczną, zakłada całościowe rozwiązanie do zdrowia człowieka. Nazywa to, że specjalista medycyny holistycznej lub zintegrowanej zbiera się nie tylko na samym, najmocniej odczuwalnym przez kobietę cierpiącą problemie, natomiast na jego organizmie jako całości, na którą stawia się wiele oddziałujących na siebie obszarów. Medycyna zintegrowana zakłada także stosowanie różnych metod zdrowienia, nie odżegnując się ani z rozwiązań tzw. medycyny konwencjonalnej, ani od alternatywnych terapii.

Medycyna zintegrowana Czeladź

Idea medycyny zintegrowanej

Nie rozwiązanie podważać osiągnięć współczesnej medycyny. To dokładnie ona sprawiła, że ludzkości udało się opanować najgroźniejsze choroby zakaźne, takiej jak np. polio czy krztusiec, które dzięki szczepionkom nie stanowią już dla nas tak silnego ryzyka. Farmacja niewątpliwie jest więc odpowiedzią na różne problemy zdrowotne, jednak niestety nie na całe. Kładąc się jedynie na leczeniu farmaceutykami, często zapominamy o tym, że nasze zdrowie chce z tego, w jaki rób działamy na co dzień jako całość. Utrzymanie odpowiedniego zdrowia i samopoczucia nie jest dodatkowe, jeśli zaniedbamy aktywność fizyczną, dietę i higienę psychiczną. To tak zaniedbania w tych regionach są winne występowaniu tzw. chorób cywilizacyjnych, w niniejszym długich schorzeń autoimmunologicznych, w walce z jakimi korzystanie leków jest po prostu niewystarczające.

Zobacz również Puderniczki

Wbrew stereotypowej opinii, propagatorzy medycyny zintegrowanej nie są przeciwnikami tradycyjnych metod zdrowienia. Przeciwnie, doceniają oni osobę i stanowienie medycyny akademickiej, bo dużo spośród nich istnieje dyplomowanymi lekarzami, doktorami i nawet profesorami na akademiach medycznych. Są zatem idealni uczeni, praktycy i doradcy w nauce zdrowia, którzy składają szczególną opinię na połączeniu wszelkiej informacji o zdrowiu i działaniu człowieka.

Medycyna zintegrowana Czeladź

Pokazują oni na potrzeba podejmowania wszelkich działań aby zapobiegać wadom i brać najbardziej dzikie i ekonomiczne metody wynikania z chorób i rozwiązania farmakolgoiczne używać w ostateczności. – wyjaśnia nasza rozmówczyni Magdalena Dorko-Wojciechowska. O tym, że medycyna oficjalna nie jest właściwa, przekonałam się osobiście, gdy zdiagnozowano u mnie Hashimoto. Przyjmowanie leków niestety nie przyniosło efektów, dlatego właśnie postanowiłam dowiedzieć się więcej na materiał zintegrowanych metod leczenia. Wiele lat poszukiwań naukowych, najpierw na polską rękę, a później podczas dodatkowych studiów, dało mi znaleźć skuteczne rozwiązania, dzięki którym zdjęła i obecnie sama pomagam osobom chcącym wychodzić z stałych chorób w oparciu o wartości zintegrowanych metod zdrowienia..

Medycyna zintegrowana Czeladź

Zdrowienie w podejściu zintegrowanym

Zintegrowane metody leczenia zakładają wykorzystanie każdych danych nam także łatwych metod terapii w sensu jak największej, całościowej poprawy zdrowia i samopoczucia osoby mającej. Mówimy tu więc również o medycynie akademickiej, jak i ziołolecznictwie, terapii ruchem, i przede wszystkim o żywieniu, oczyszczaniu organizmu, wykorzystaniu ayurwedy czy tez medycyny chińskiej. Niezmiernie istotna istnieje również książka z osteopatą, psychologiem lub coachem a dodatkowo terapie mindfulness. Każda kobieta, borykająca się z chorobą przewlekłą, powinna korzystać ponadto możliwość przepracowania ze lekarzem trudnych wyobraźnie i emocji, które jej towarzyszą, i pracę mentalną powinno się stosować jak integralną część indywidualnego programu zdrowienia. Tak kompleksowego wsparcia w nowoczesnych okresach nie sposób kupić w częstej przychodni, gdzie lekarzy gonią terminy i ograniczają skomplikowane procedury, zwykle w sukcesie leczenia refundowanego. Tematem istnieje ponad zwykle wąska specjalizacja. Dlatego popularyzowanie zgodzie na materiał medycyny zintegrowanej i uczenie osób cierpiących na materiał możliwości uzyskania usługi w terapii wydaje się koniecznością.

Medycyna zintegrowana Czeladź

Zobacz również Czym jest medycyna zintegrowana?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

test

test 1

0
Would love your thoughts, please comment.x