czw.. kwi 18th, 2024

kto tłumaczył shreka

Znaleziony temat: kto tłumaczył shreka

Kto tłumaczył Shreka?

Shrek to jedna z najbardziej znanych animacji wyprodukowanych przez studio DreamWorks. W Polsce film ten cieszył się ogromną popularnością, jednak wielu z nas może zastanawiać się, kto odpowiadał za tłumaczenie dialogów i piosenek.

Warto wiedzieć, że za dialogi do polskiej wersji Shreka odpowiadał Artur Barciś. To nie tylko aktor i komik, ale również doświadczony tłumacz filmowy. Barciś tłumaczył wiele innych produkcji, takich jak np. „Madagaskar” czy „Epoka lodowcowa”.

Jeśli chodzi o piosenki, to większość z nich została przetłumaczona przez Wojciecha Mannę. Manna to znany producent muzyczny i kompozytor, odpowiedzialny między innymi za tworzenie ścieżek dźwiękowych do innych filmów animowanych, takich jak „Księżniczka Lillifee” czy „Dr Seuss: Lorax”.

Nie można również zapomnieć o aktorach, którzy w polskiej wersji dubbingowej użyczyli głosów postaciom z Shreka. W rolę tytułowego bohatera wcielił się Cezary Pazura, a w rolę Fiony Anna Maria Jopek.

Podsumowując, za tłumaczenie Shreka na język polski odpowiedzialni byli doświadczeni i uzdolnieni artyści. Dzięki nim możemy cieszyć się tą fantastyczną animacją w naszym rodzimym języku.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kto tłumaczył shreka

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

test

test 1

0
Would love your thoughts, please comment.x