czw.. lut 22nd, 2024
Kot w chorobie - jak podawać tabletki

Kot w chorobie - jak podawać tabletki

Kot w chorobie – jak podawać tabletki

Podawanie kotu tabletki może być bardzo łatwe. Jednak, zwłaszcza w przypadku kotów wychodzących, bywa często niezwykle trudne. Istnieje kilka metod, które mogą pozwolić na bezbolesne podawanie lekarstwa.
Pierwszym sposobem jest bezpośrednie włożenie kotu tabletki do pyszczka. Można to zrobić palcami lub pęsetą.

Zazwyczaj ten manewr udaje się tylko lekarzom weterynarii lub osobom, które mają już w tych sprawach wieloletnie doświadczenie. Po takiej procedurze dobrze jest podać zwierzęciu przysmak w nagrodę. Kolejną metodą jest rozpuszczenie lekarstwa w wodzie i podanie go strzykawką. Nie jest to jednak dobre w przypadku, gdy smak tabletki jest wyjątkowo obrzydliwy. Należy również uważać, by kot nie zachłysnął się wodą. Gdy te metody nie dają rezultatu, dobrze jest zaopatrzyć się w rozdrabniacz do tabletek. Można go użyć po to, by spróbować podać lekarstwo w jedzeniu. Tutaj również są co najmniej dwa sposoby.

Jeden to wymieszanie lekarstwa z masłem i wysmarowanie tym łapek kota. Drugi to próba zakamuflowania tabletki. Pokruszony medykament można włożyć do ulubionego mięska lub karmy. W sklepach weterynaryjnych znajdziemy również specjalne, miękkie przysmaki w formie kabanosów.

Można bez trudu przekroić je, wsypać rozkruszoną tabletkę i ugnieść z powrotem. To daje nam szansę, iż kot nie wyczuje lekarstwa.
W ostateczności, gdy wszystkie metody zawiodą, należy zapytać weterynarza o inną formę leku.

Artykuł powstał dzięki serwisowi metoda spławikowa
 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

test

test 1

0
Would love your thoughts, please comment.x