czw.. lut 22nd, 2024
lekarz, doktor, ginekolog, ciąża, zdrowie

lekarz, doktor, ginekolog, ciąża, zdrowie

Kiedy ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Potwierdzenie ciąży u dziewczyn jest przeważnie efektem podejrzeń oraz przypuszczeń każdej przyszłej mamy o swoim błogosławionym stanie. Samo spotnienie miesiączki nie jest jednak jedynym sygnałem, który wskazuje na ciąże. Ginekolodzy przeprowadzają też wszystkie dodatkowe badania umożliwiające potwierdzenie ciąży.


Kiedy lekarz ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Przyszła mama chce dowiedzieć się ciąży tak szybko jak to tylko możliwe. Natomiast pierwszym znakiem poczęcia jest przeważnie brak okresu. O ciąży dowiedzieć się możemy nie wcześniej aniżeli miesiąc po zapłodnieniu. I dopiero zalecane jest zrobienie testów ciążowych. W innym razie mogą one nie pokazywać prawdziwego wyniku.

Jeżeli jednak chcielibyśmy dowiedzieć się o o ciąży trochę wcześniej, możemy pójść się na wizytę do ginekologa. Ten może zlecić badanie krwi w celu oznaczenia ilości hCG. Hormon ten jest wydzielany już 48h od zapłodnienia.

Za niska wartość hCG znaczy, że komórka jajowa nie zagnieździła się lub wystąpiło wczesne poronienie. Natomiast w sytuacji jego zbyt wysokiej wartości można mieć do czynienia z ciążą zaśniadową – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki.

Zanim lekarz otrzyma wyniki naszych badań przeprowadzi również badanie palpacyjne. Objawami zapłodnienia może być rozpulchnienie pochwy a ponadto zasinienie oraz rozpulchnienie szyjki macicy. Lekarz może przeprowadzić również dopochwowe badanie USG. Za jego pomocą możliwe jest stwierdzenie ciąży od 4 tygodnia. Pierwsze takie badanie USG zostanie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wówczas to wyznaczony będzie termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

test

test 1

0
Would love your thoughts, please comment.x