pt.. lip 12th, 2024
Jak uchronić się przed złodziejami w swoim własnym domu

Jak uchronić się przed złodziejami w swoim własnym domu

Jak uchronić się przed złodziejami w swoim własnym domu?

Jak uchronić się przed złodziejami w swoim własnym domu? Artykuł ten ma na celu przedstawienie najważniejszych porad, które z pewnością pomogą każdemu, kto chce się ustrzec przed kradzieżą w swoim własnym domu.

Jak się chronić przed złodziejami w swoim własnym domu?

Pewnie nie raz zastanawiałeś się, dlaczego złodzieje jedne domy obrabiają zaś inne zostawiają w spokoju. Przyczyn tego zjawiska może być wiele, jednak należy pamiętać, że wykonując niektóre czynności, kupując i afiszując się niektórymi gadżetami  czasem nieświadomie możemy przygarnąć złodzieja pod swój dach.  Poniżej znajdziesz informacje, które dotyczą tego,  jakich zachowań absolutnie powinniśmy się wystrzegać, jeżeli nie chcemy mieć w domu nieproszonych gości.

Nie afiszuj się bogactwem

Pewnie w dzisiejszych czasach nie jest to łatwe, postaraj się jednak nie obnosić zbytnio swoim bogactwem materialnym. Wiem, że obecnie wielu ludzi dąży do pokazania się z jak najlepszej strony, niemniej jednak czasami mniej znaczy więcej. Także i w tym przypadku trzeba zachować umiar. Lepiej nie afiszować się wszystkim, co się posiada. Najnowsze auto lepiej jest ulokować do garażu niż wystawiać przed dom, inne drogie urządzenia ogrodnicze lepiej schować do altanki bądź garażu.

Ważny jest także wystrój naszego obejścia. Jeżeli chcemy uchronić się przed złodziejami powinniśmy postawić raczej na skromny ogródek z ograniczoną liczbą przedmiotów, które mogłyby przyciągnąć  ich uwagę.  Także podwórko powinno być odpowiednio chronione przed złodziejami.

 

Zamykaj wszystkie drzwi za sobą

Niestety, pomimo świadomości, że złodzieje mogą poczynić wiele szkód, niektórzy ludzie nadal nie przestrzegają podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zaliczamy do tego obszaru właśnie między innymi zamykanie wszelakiego rodzaju drzwi i furtek, poczynając od tych najbardziej oczywistych jak furtka od bramy czy drzwi wejściowe kończąc na oknach, przez które przecież także mogą włamać się złodzieje.  Jest to bardzo ważne, ponieważ może uchronić nas nie tylko przed włamaniem lecz także na przykład przed ewentualnym zalaniem mieszkania czy innymi drobniejszymi szkodami.

 

Unikaj wielkich przeszkleń

Takie domy wyglądają pięknie i atrakcyjnie, jednak niestety na tym kończą się zalety tego typu budynków. Jest zdecydowanie więcej wad. Z pewnością możemy do nich zaliczyć większe ryzyko włamania i kradzieży z kilku powodów. Po pierwsze jest więcej okiem, więc złodziej ma większe możliwości włamania się. Jak nie wejdzie jednym oknem to drugim jak nie drugim to setnym i tak w koło. Po drugie widoczne jest wnętrze budynku. Nie ukrywajmy, że domy tego typu najczęściej należą do bogaczy, którzy poprzez między innymi właśnie wystrój mieszkania starają się pokazać swój status społeczny. Wtedy już nikt i nic nie powstrzyma złodzieja, który straciłby zbyt wiele, jeśli nie wykorzystałby okazji do wzbogacenia się robiąc to, co lubi i umie najbardziej czyli kraść. Jeżeli już zdecydujemy się na tego typu dom, powinniśmy pamiętać o zaopatrzeniu się w specjalne zamki, rolety oraz różnego typu zasłony. To zdecydowanie odstraszy jakieś 90 procent złodziei, ponieważ nie oszukujmy się, mało kto chce przedzierać się przez niezliczoną ilość przeszkód, większość woli iść na łatwiznę.

 

Zabezpieczaj się

Tutaj właściwie większość rzeczy wynika z poprzedniego punktu z tą różnicą, że należy jeszcze zaopatrzyć się w odpowiedni alarm albo wybudować sobie ogrodzenie. Przyda się także pies, który ni tylko ochroni przed intruzami lecz także z pewnością umili czas.

 

Proś ludzi o pomoc

Nawet jeśli musiałbyś im za to zapłacić. Twoja kuzynka chce sobie dorobić w wakacje i jednocześnie spędzić je na łonie natury? Jeżeli tak, to jest to idealna okazja do  tego aby powierzyć jej swoją posesję na czas wakacji. Ty w spokoju spędzasz czas na wakacjach a ona w tym czasie pilnuje Ci domu przed złodziejami.

 

Zainwestuj w porządne okna

Aby chronić się przed złodziejami ważne jest także to, aby  zainwestować w antywłamaniowe okna i drzwi. Wprawdzie są droższe niż normalne, ale korzyści są nieporównywalnie większe. Lepiej stracić raz więcej pieniędzy niż potem stracić drogocenną rzecz a nawet i życie. Dobrze jest także zamontować kraty, zwłaszcza na niższych kondygnacjach budynku. To zmniejsza szanse złodzieja niemal do zera. Jeżeli jesteś posiadaczem dużych, szklanych drzwi to dobrze jest pomyśleć o skorzystaniu z usług fachowca, który dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom zapewni Ci godne i bezpieczne przebywanie na terenie twojej posesji.

 

Nie znasz dnia ani godziny…

Należy pamiętać, że wbrew powszechnej opinii to wcale nie noc jest najlepszym czasem na złodziejskie igraszki. Rabusie chętniej w dzień dają upust swoim zdolnościom oraz żądzy zdobycia więcej niewielkim nakładem roboty. Musimy pamiętać o tym, aby przed wyjściem gdziekolwiek sprawdzać, czy zamknęliśmy za sobą wszystkie możliwe dojścia dla złodziei do naszej posesji.

 

 

To na razie tyle porad, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo na posesji. W każdej sytuacji musimy wykazać się chociażby odrobiną zdrowego rozsądku i nie dawać złodziejom wstępu do naszego domu. To wcale nie jest takie trudne. Trzeba tylko przestrzegać kilku podstawowych i oczywistych zasad a nasze życie stanie się o wiele łatwiejsze, radośniejsze oraz przede wszystkim bezpieczniejsze.

 

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leon
Leon
5 lat temu
Daj ocenę :
     

Można także zainwestować w dobry system antywłamaniowy, alarmy. Można także poprosić sąsiada o pomoc, w razie wyjazdu. A co do psa- to zależy jaką rasę wybierzemy. Jeśli agresywną może ugryźć nas albo dzieci. Jeśli chodzi o publikowanie w Internetach i afiszowanie się bogactwem to nie powinno się tego robić. Dziwię się, że trzeba o tym pisać.

test

test 1

1
0
Would love your thoughts, please comment.x