sob.. lis 9th, 2024
Jak oszczędzać z głową

Jak oszczędzać z głową

Jak oszczędzać z głową, aby nie stracić głowy na zakupach i nie wrócić z niepotrzebnymi rzeczami. Brak pieniędzy na przyjemności? Brak miejsca na nowe rzeczy? Jak robić zakupy aby na koniec miesiąca portfel nie był pusty? Kilka rad prostych do zastosowania każdego dnia.

Jak oszczędzać z głową

Zakupy robi każdy. Każdy też narzeka, że za dużo na nie wydaje. Zawsze dobrze jest zaoszczędzić kilka złotych. Ale jak to zrobić nie odmawiając sobie zbyt wiele?

1. SZUKAĆ OKAZJI. W dobie internetu można przejrzeć gazetki reklamowe wszystkich dostępnych sklepów w okolicy. Warto przeglądać i być na bieżąco z aktualnymi promocjami.

2. NIE KUPOWAĆ POD WPŁYWEM EMOCJI. Zawsze gdy pójdziemy do sklepu wpadnie nam coś w oko. Coś co nam się strasznie spodoba i zapragniemy to mieć. Czasami jednak lepiej się powstrzymać od impulsywnego zakupy. Opłaci się wstrzymać kilka dni i zaczekać aż produkt będzie na wyprzedaży lub znaleźć jego tańszy zamiennik. W internecie można odkupić dany produkt za pół ceny, bo ktoś kupił i stwierdził, że jednak wcale tego nie potrzebuje.

3. LISTA ZAKUPÓW. Najlepiej przed wyjściem z domu przygotować sobie taką listę. Po pierwsze aby o niczym nie zapomnieć, po drugie trzymać się jej i uruchomić silną wolę aby nie kupować nic spoza niej.

4. IŚĆ NA ZAKUPY NAJEDZONYM. W galeriach handlowych między sklepami znajdują się bary i restauracje które kuszą swoją reklamą oraz zapachami z nich się wydobywającymi. Lepiej przed wyjściem z domu coś przekąsić, jednak nie najeść się tak aby nie mieć siły chodzić.

5. NIE BRAĆ ZA DUŻO PIENIĘDZY. Powinno się brać tylko tyle ile mamy zamiar wydać. Oczywiste jest, że nie wydamy więcej niż mamy przy sobie.

6. KARTY STAŁYCH KLIENTÓW. Większość sklepów daje możliwość założenia takiej karty. Nic ona nie kosztuje a daje kilka możliwości do zaoszczędzenia. Można zbierać punkty, do wykorzystania na zniżki przy kolejnych zakupach.

7. DATA WAŻNOŚCI. Powinno się ją sprawdzać na każdym produkcie spożywczym. Nie ma sensu kupić produktu który za kilka dni nie będzie zdatny do spożycia.

8. PLANOWANIE POSIŁKÓW. Nie tylko pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy, ale również czas z góry będzie wiadomo co danego dnia przygotować.

W oszczędzaniu nie chodzi o to aby sobie odmawiać wszelkich przyjemności, jednak wszystko ma swoje granice. Ważne jest aby swój zakup przemyśleć dwa razy, aby być pewnym czy naprawdę danej rzeczy potrzebujemy. Stosując się do kilku prostych zasad będziemy mile zaskoczeni na koniec miesiąca.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kalina
Kalina
6 lat temu
Daj ocenę :
     

Teraz to już zacznę oszczędzać na pewno! Ile rzeczy nie mogę sobie kupić, właśnie z powodu braku pieniędzy. Na pewno skorzystam z powyższych rad. Kiedyś z nich korzystałam, ale nie lubię korzystać z gazetek promocyjnych. Za to uwielbiam karty podarunkowe i stałych klientów. Mam ich pełno w portfelu. Mam kartę Stałego Klienta w Douglasie i Rossmanie.

Rozalia
Rozalia
6 lat temu
Daj ocenę :
     

Bardzo fajne rady będące idealną wskazówką dla kazdego kto ma problem z zaoszczędzeniem pieniędzy. Często idziemy na zakupy pod wpływem negatywnych emocji, albo bardzo głodni co skutkuje kupno rzeczy, które niekoniecznie są nam potrzebne, a pieniądze poszły w błoto.. Dzięki za fajny artykuł! 🙂

test

test 1

2
0
Would love your thoughts, please comment.x