czw.. lut 22nd, 2024
Jak dobrać odpowiednie rękawice bramkarskie?

Choć broni bramkarz, a nie rękawice, to te wydatnie pomagają mu w tym zadaniu. W starciu z najlepszymi zawodnikami dobre rękawice mogą zadecydować o tym, czy dany strzał zostanie obroniony, czy też piłka trafi do bramki. To najlepszy powód, by wyboru tego elementu bramkarskiego ekwipunku nie bagatelizować. Na co jednak zwrócić uwagę kupując rękawice bramkarskie? Jakie cechy w największym stopniu wpływają na ich skuteczność i wygodę?

Rękawice bramkarskie – jak wybrać rozmiar?

Dobór prawidłowego rozmiaru ma kluczowe znaczenie dla komfortu noszenia rękawic. Niestety producenci nie porozumieli się ze sobą w celu stworzenia uniwersalnego rozmiaru – każda marka ma nieco inną tabelę. Sprawę dodatkowo utrudnia to, że iektóre – jak w przypadku rękawic Reusch – wymagają tylko zmierzenia szerokości dłoni, inne zaś także długości środkowego palca.

Rękawice bramkarskie – treningowe i meczowe

Kolejna ważna kwestia to wybór między rękawicami treningowymi, a meczowymi. Te pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, sprawdzą się podczas treningów czy niezobowiązującej gry z przyjaciółmi. Jeśli jednak zamierzasz rozgrywać także mecze w ramach oficjalnych rozgrywek, zainwestuj w model meczowy. Koniecznie zwróć też uwagę na to, na jakiej nawierzchni producent zaleca ich używać. Poszczególne produkty mogą być przeznaczone do gry na trawie, asfalcie lub na hali. Zarówno treningowe, jak i meczowe rękawice kupisz na no10.pl.

Rękawice bramkarskie – który krój będzie najlepszy?

Rękawice Reusch i innych dobrych producentów dostępne są w różnych krojach, różniących się komfortem i wytrzymałością. Są to przede wszystkim:

  • flat: krój płaski, obecnie najpopularniejszy. Ze względu na niskie naprężenie pianki jest bardzo wytrzymały i łatwy w naprawie, jednak nie zapewnia optymalnego chwytu;
  • negative cut: to rękawice bramkarskie z wewnętrznym szwem. Wyróżnia je dobre napięcie pianki i, co za tym idzie, najlepszy chwyt. Ich wada to podatność na uszkodzenia. Rodzaj najczęściej wybierany przez zawodowych graczy;
  • rollfinger: wyróżnia je obszycie palca pianką. Rękawice tego typu są bardzo chwytne, dzięki czemu są najlepszym wyborem dla bramkarzy o mniejszych dłoniach. Ich wada to podatność na uszkodzenia, a ich naprawienie jest właściwie niemożliwe
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

test

test 1

0
Would love your thoughts, please comment.x