czw.. lut 22nd, 2024
Holandia wciąż kusi Polaków wysokimi zarobkami

Holandia wciąż kusi Polaków wysokimi zarobkami

Holandia wciąż kusi Polaków wysokimi zarobkami

Planujesz wyjazd do pracy za granicę? Doskonałym rozwiązaniem będzie praca w Holandii. Holenderscy pracodawcy oferują jedne z najwyższych wynagrodzeń w Europie. W tym kraju bez problemu znajdziesz zatrudnienie niezależnie od pory roku czy doświadczenia.

Ustawowa płaca minimalna

W Holandii obowiązuje płaca minimalna, podlegająca aktualizacji w ramach zbiorowych układów pracy dwukrotnie w ciągu roku – 1 stycznia oraz 1 lipca. Minimalne wynagrodzenie jest uregulowane prawnie, a dotyczące go przepisy mają zastosowanie w przypadku wszystkich legalnie zatrudnionych pracowników, zarówno pracujących na stałe jak i sezonowo.

Wysokość płacy minimalnej w Holandii

Stawki minimalne w Holandii uzależnione są od wieku pracownika. Miesięczne zarobki dotyczą pracy w pełnym wymiarze godzinowym, wynoszącym w zależności od branży i ewentualnych układów zbiorowych 36, 38 lub 40 godzin w tygodniu. Pełne wynagrodzenie przysługuje osobom, które ukończyły 21 rok życia i wynosi 1684,40 euro brutto miesięcznie, 388,80 euro brutto tygodniowo i 77,76 euro brutto dziennie. Płaca pracownika zatrudnionego w Holandii nie może zatem wynosić mniej niż ustawowo określone kwoty minimalne.

Pracodawca może jednak wypłacać pełne wynagrodzenie niepełnoletnim pracownikom, ponieważ niższe zarobki dla osób, które nie ukończyły 21 lat nie są wymogiem. Właściciel firmy ma prawo ustalać wysokość wynagrodzenia w wyższej kwocie, niezależnie od wieku pracowników.

Agencje pracy a wysokość wynagrodzenia

Zarobki w Holandii uzależnione są przede wszystkim od branży i stanowiska. Istotny wpływ na stawkę wynagrodzenia ma także znajomość języka niderlandzkiego lub angielskiego oraz posiadanie dodatkowych uprawnień i doświadczenia. Zatrudnienie na wyższych, specjalistycznych stanowiskach związane jest z dużo wyższym wynagrodzeniem niż w przypadku podstawowych, mniej wymagających prac.

Pracownicy zatrudnieni za pośrednictwem agencji pracy mogą liczyć na znacznie wyższe wynagrodzenia niż to określone ustawowo. Agencje zatrudnienia, w tym Holland Contracting  współpracują ze sprawdzonymi pracodawcami w Holandii i negocjują wysokość płacy, zapewniając jak najwyższe zarobki. Liczne propozycje pracy pozwalają na wybór najbardziej atrakcyjnej, dopasowanej pod kątem wymagań pracodawcy i oczekiwań pracownika oferty. Podjęcie pracy w Holandii zarówno stałej, jak i sezonowej jest sposobem na podreperowanie budżetu i podniesienie jakości życia, a także zdobycie ciekawego doświadczenia.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

test

test 1

0
Would love your thoughts, please comment.x