śr.. maj 29th, 2024
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Prowadząc działalność gospodarczą lub kiedy jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę, opłacamy daniny na ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Są to obowiązkowe składki, które odprowadzać musi każdy mający firmę obywatel. Z tych comiesięcznych wpłat do zakładu ubezpieczeń korzystamy w w sytuacji gdy odwiedzamy przychodnię, pobycie na zwolnieniu itp. Ale ludzie, którzy wyjątkowo dbają o własne zdrowie oraz komfort leczenia, mają jeszcze dodatkowe rozwiązanie.

W ostatnich latach w ekspresowym tempie pojawiają się firmy, które proponują dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne. Tego typu dodatkowe świadczenie sfinansuje nam wyższy poziom leczenia, krótsze okresy oczekiwania na wizytę u lekarza, a także dają możliwość skorzystania z odpłatnych zwolnień chorobowych.

Stawki tego typu ubezpieczeń nie są zbytnio duże. Standardowe polisy rozpoczynają się od 70zł netto jak widać nie jest to zbyt pokaźny koszt a w chwili nieprzewidzianego wypadku szybko może okazać się, że były to doskonale zainwestowane pieniądze.

Warto więc poważnie zastanowić się nad tego typu dodatkiem do ubezpieczenia. Może ono okazać się kluczowym w przypadku gdy utracimy zdolność do wykonywania zawodu i pracy.

zobacz również Agencja Pracy Tymczasowej

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

test

test 1

0
Would love your thoughts, please comment.x