czw.. lut 22nd, 2024
Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć?

Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć?

Dobry okulista Dobrzany

Zaćma to sama z chorób wzroku, która dotyka przede każdym osoby stare. Jej początki bywają niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna widzieć jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego stanu może kierować do ślepoty, natomiast na wesele są już metody, które pozwolą na pozytywne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto wiedzieć o tej technologii.

Dobry okulista Darłowo

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która umożliwia na pozytywne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To środek operacyjny dawany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest wybierana, zaś w jej miejsce wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista
optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który trzyma nie wysoce niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Darłowo

To obecnie poprzez nie leczona jest stara soczewka, którą uprzednio dzieli się przy pomocy ultradźwięków. Przez to nacięcie stosowana jest więcej inna soczewka, jaka jest dać odpowiednie widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz leczy się samoistnie w ruchu 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Darłowo

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z faktu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory i kształty, co daje mu na nowo dobrze funkcjonować w zwykłym życiu. Usunięcie zaćmy może zrobić, że pacjent widzi dużo niż widział dotychczas, a etapem nie jest nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zazwyczaj zawsze stanowi obecne możliwe, gdyż nie każda wada może stać przy tej okazji skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy zapewne być także obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z serii obniża ryzyko jaskry, czyli innej choroby oczu związanej z wiekiem.

Dobry okulista Darłowo

Co dodatkowo warto wiedzieć o operacji usunięcia zaćmy?

Samą z kluczowych sprawie połączonych z operacją zaćmy jest wybór soczewki. Jak napisano powyżej, w wybranych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia łatwiejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Istnieje obecne dodatkowe dzięki odpowiedniemu doborowi soczewki. Pacjent może znajdować wśród soczewek innego rodzaju, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, a każdy z tych gatunków tworzy swoje dane cechy. Dobór soczewki powinien się dokonać w pomocy z specjalistą okulistą, który pomoże dobrać soczewką najidealniejszą dla danego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod przyczynę jego tryb życia też nowe choroby oczu i choroby wzroku, które on korzysta. Na ostatniej substancji dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który pozwoli uzyskać najwłaściwsze wyniki usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Darłowo

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

test

test 1

0
Would love your thoughts, please comment.x