pon.. lut 26th, 2024
Do kogo skierowana jest psychoterapia?

Do kogo skierowana jest psychoterapia?

Do kogo skierowana jest psychoterapia?

Według WHO około 25% populacji jest dotknięte chorobami na tle psychicznym. Liczba ta niestety z roku na rok rośnie, a kolejki do lekarzy psychiatrów wydłużają się. Ale czy psychiatra jest jedyną opcją, gdy coś nam doskwiera?

Jeżeli problem nie wymaga leczenia farmakologicznego, powinniśmy udać się do psychoterapeuty. W tym artykule dowiesz się do kogo głównie skierowana jest psychoterapia indywidualna. Jeśli chcesz skorzystać z pomocy specjalisty, wybierz zaufane miejsce i umów wizytę. W Warszawie można umówić się na psychoterapię indywidualną w gabinecie, ale można również rozważyć wizytę online:  https://strefamysli.pl/psychoterapia-indywidualna/.

Osoby z depresją oraz zaburzeniami nastroju

Coraz częściej mówi się o narastającej liczbie osób z depresją. Choroba ta zbiera szczególne żniwo w dobie pandemii koronawirusa sprawiając, że terapeuci i psychiatrzy mają ręce pełne roboty. Wbrew obiegowej opinii leczenie depresji nie jest oparte tylko i wyłącznie na przyjmowaniu leków, psychoterapia jest w stanie uzupełnić lub wręcz zastąpić farmakoterapię i pomóc choremu wrócić do formy sprzed choroby.

Ludzie cierpiący na zaburzenia na tle lękowym oraz fobie

Lęki potrafią opanować naszą psychikę. Aby skutecznie i dlugotrwale je zwalczyć, będziemy potrzebowali pomocy terapeuty, który pozwoli nam nasze lęki rozpoznać, zrozumieć aż w końcu zniwelować.

Osoby z zaburzeniami osobowości

Ważne, aby osoba cierpiąca na zaburzenie osobowości rozpoczęła proces psychoterapii jak najszybciej. Praca nad sobą pod okiem doświadczonego terapeuty powinna doprowadzić do znaczącej poprawy jakości życia i ułatwić codzienne funkcjonowanie.

Osoby uzależnione od wszelakich substancji lub czynności

Tajemnicą Poliszynela jest, że możemy uzależnić się od każdej substancji bądź czynności. Często się zdarza, że trudniejsze do zwalczenia od uzależnienia fizycznego jest uzależnienie psychiczne. W zależności od stopnia uzależnienia, sposób pracy z nim będzie różny, natomiast zawsze koncentruje się on na stopniowym ograniczaniu kontaktu z uzależniającym bodźcem lub ograniczaniu danego typu zachowania. Proces odstawienia nie jest łatwy, natomiast terapia uzależnień pod okiem certyfikowanego terapeuty to pierwszy krok ku zmianie.

Każdy chcący coś zmienić

Psychoterapia jest formą pracy nad sobą dostępną dla każdego. Z terapii może skorzystać każdy chcący dokonać jakiejkolwiek zmiany w swoim życiu. Często do psychologów zgłaszają się ludzie chcący zwyczajnie poprawić jakość swojego życia, podnieść poczucie własnej wartości bądź pozbyć się zniekształceń poznawczych utrudniających np. zmianę pracy czy kierunku kształcenia.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

test

test 1

0
Would love your thoughts, please comment.x