czw.. lut 22nd, 2024
Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

Czym przesuwać się przy wyborze zmywarki?

Czym zamykać się przy wyborze zmywarki? Czas najwyższy zapomnieć o ręcznym zmywaniu naczyń, przede wszystkim z porady na wysokie liczb traconego czasu, siły, a co istotniejsze – wody. W dbałości o siebie także o miejsce warto zainwestować w obrót zmywarki. Temat prosty, aby jednak produkt cieszył i działał latami dużo jest przeznaczyć trochę działania i wybrać najbardziej idealni dla siebie model. Zatem, jaką zmywarkę kupić?

Zmywarka wolnostojąca czyli do zabudowy?

Pierwsze prawem to model zmywarki w kontekście umeblowania naszej kuchni. Gdy jesteśmy zabudowane wszystkie akcesorium kuchenne lub, gdy jesteśmy w trakcie projektowania kuchni i planujemy kuchnie na kształt, to zapewne wybór padnie na zmywarkę do zabudowy. Pięknie wtopi się ona w wygląd naszej kuchni. Stanowi to zwłaszcza ważne, jak jesteśmy posiadaczami aneksu, wydającego na salon. Zabudowana zmywarka będzie doskonale ukryta wśród kuchennej zabudowy, a całość stworzy jednolitą całość z pokojem. Zmywarki przygotowane pod zabudowę, niezależnie od firmy, są kompatybilne praktycznie z dowolnym, dobrze dobranym rozmiarowo frontem do zmywarki. Połączenie frontu ze sprzętem wymaga montażu.

Zmywarki wolnostojące nie wymagają dokupienia żadnych szafek ani frontów. Występują nagminnie w kolorze szarym bądź srebrnym (INOX) oraz z łatwością dobierzemy wzór pasujący do posiadanego już lub nabywanego sprzętu AGD. Oczywiście dla wyjątkowo chcących, którzy lubią cieszyć się niekonwencjonalnym wzornictwem odnajdą się zmywarki w kolorze czerwonym, niebieskim, żółtym, czarnym, a nawet różowym. Ich argumentem istnieje dodatkowo to, że nie wymagają żadnego dodatkowego montażu. Wystarczy zmywarkę kupić, podłączyć i ważna myć naczynia.

Jaki rozmiar zmywarki wybrać?

Kolejnym kryterium przy wyborze zmywarki jest jej powierzchnia. Standardowo urządzenia organizują w dwóch rozmiarach: 45×80 cm oraz 60×80 cm.

Najmniejsze urządzenia dedykowane są osobom żyjącym samotnie lub rzadko gotującym i stołującym się w bloku. Zmywarka taka pomieści najczęściej do 9 kompletów naczyń.

Zmywarki o szerokości 60 cm są znacznie większe. Doskonale dodają się dla rodzin kilkuosobowych. Pomieszczą aż 14 kompletów naczyń.

Ogólnie przyjęło się, że w skład kompletu naczyń wchodzą: 1 talerz głęboki, 1 talerz płaski duży, 1 talerz deserowy, 1 filiżanka, 1 szklanka do napojów, 1 kieliszek do wina i komplet sztućców (widelec, nóż, łyżka i łyżeczka).

Ile oszczędzasz wody mające ze zmywarki?

Kiedy przeanalizujesz wydane w internecie badania, z łatwością zauważysz, że podczas ręcznego mycia naczyń tracisz dwukrotnie więcej wody niż podczas mycia tych tychże naczyń w zmywarce. Ilość zaoszczędzonej wody zależy również od zmywarki, jaką wybierzesz. A przed zakupem warto przemyśleć oraz tąż sprawę. Producent w specyfikacji technicznej zamieszcza informację na temat zużycia wody dla danego rodzaju. A faktycznie w wypadku małych zmywarek jest to pobór wielkości 7l, natomiast mniej ekonomiczne stosują do 10l. Niezależnie jednak, która zmywarkę wybierzesz, wciąż zarabiasz w związku do prania ręcznego.

Jaką klasę energetyczną zmywarki wybrać?

Kolejnym prawem na które warto zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki jest jej klasa energetyczna. Stanowi to parametr określający zużycie prądu. Określa efektywność i oszczędność produktu. Wiedza taż nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale też wchodzi na ochronę środowiska. Klasy energetyczne podawane są w skali od A+++ do G, gdzie I+++ oznacza urządzenie o najniższym zużyciu energii, podczas gdy G to marka najmniej ekonomiczna i dobra dla klienta.

Podobna skala od I do G określa też klasę efektywności zmywania oraz klasę efektywności suszenia.

Nikt nie lubi hałasu!

Kupując zmywarkę tak jest podać uwagę na pokład hałasu, jaki pokazuje urządzenie. Stanowi to zwłaszcza ważne, gdy zmywarka funkcjonuje w sąsiadującym z salonem aneksie. Najbardziej delikatne modele emitują dźwięk na stanie 40dB, ale reguł nie będą przekraczać również zmywarki wytwarzające hałas na stanie 50dB. Ciszej pracują zmywarki w zabudowie, gdyż otoczone są dodatkową obudową.

Dodatkowe szczegóły

Bardziej chcący użytkownicy mogą podczas wyboru zmywarki zwrócić uwagę na sprawy nieco mniej połączone z ekonomią zmywania, lub na urządzenie wnętrza urządzenia. Dzieli się ono raczej w jednych modelach. Zatem przyszły użytkownik zdecydować może czy wybierze kosz na sztućce, czy raczej zwykłą szufladę, a może szufladę z matą antypoślizgową czy jaki wybierze panel, wyświetlacz, etc.

Gdzie kupić zmywarkę?

Zmywarki możemy nabyć w licznych sklepach sieciowych uważających się w dużych centrach handlowych lub będących niezależnie:

MEDIA MARKT
RTV EURO AGD
MEDIA EXPERT
NEONET

Bardzo naturalniejszą i odpowiedniejszą formą, choćby z porady na konkretniejszy wybór artykułu a cen, a ponadto na kwestie transportowe, jest sprzedaż internetowa:

Zatroszcz się o siebie, zadbaj o centrum oraz stań się posiadaczem niezastąpionej zmywarki. Wybór należy do Ciebie.

zobacz również Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

test

test 1

0
Would love your thoughts, please comment.x